Vazelon Manastırı – Hakkında En Popüler Bilgiler.

vazelon manastırı
vazelon manastırı

Vazelon Manastırı

Vazelon Manastırı Trabzon’un Maçka ilçesinde olup, İl merkezine 40 kilometre kadar uzaklıkta buluyor. Trabzon’un köklü tarihinde yerini almış olan Vazelon Manastırı, Sümela Manastırı ve Peristera Manastırı kadar görkemli bir yapıdır.

Manastır, Trabzon’un yaklaşık 40 kilometre dışında ve güneyinde yer almaktadır. Maçka ilçesi çevresinde kurulmuş ve tarihi hakkında çok az bilginin bu güne ulaştığı ve adeta sırlar beşiği olan muhteşem bir yapıdır. Dini konumu bir yana Kültürel, sosyal ve ekonomik olarak ta bölgede oldukça önemli bir yere sahip olup en zengin manastır özelliğiyle göz önüne çıkan tarihi bir yapıdır.

Vazelon Manastırı 4 kattan oluşmaktadır ve en üst kısmına inşa edilen kilisenin duvarlarının kuzey bölümünde çağımızda halâ Cennet, Cehennem ve Kıyamet Gününü gösteren ve oldukça önemli Freskler bulunmaktadır.

Vazelon Manastırı Nerede? – Nasıl Gidilir? – Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Trabzon’ un Maçka ilçesine 15 km uzaklıkta olan Manastır Maçka-Gümüşhane yolunu takip ederek gitmek mümkündür.

Bu yola yaklaşık 7 km uzaklıkta olan Köprü yanı Köyünün yol kenarındaki ekmek fırınına varıldığında, yaklaşık olarak 500 metre daha anayol’da giderek önünüze çıkacak olan köprüyü geçtikten sonra karşınıza çıkan sağ taraftaki ilk yoldan yukarı giderek manastırı bulabilirsiniz.

Vazelon Masatırı‘na gitmek için kendi aracınız yoksa , toplu taşıma ilede gitmek istemiyorsanız , Trabzon merkezde bulunan araç kiralama rent a car şirketimizden arzu ettiğiniz aracı kiralayıp tarihi manastıra kolaylıkla gidebilirsiniz.

Vazelon Manastırı En Popüler Resimleri

Trabzonrentacars.Com hakkında 104 makale
Trabzon`daki Araç kiralama ihtiyaçlarınızı karşılamaya talip olan araç kiralama şirketi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*