Trabzon Uzungöl Nerede ve Nasıl Gidilir.

Uzungöl
Uzungöl Resimleri

Trabzon Uzungöl Nerede ve Nasıl Gidilir.

Uzungöl, Trabzon ilinin Çaykara ilçesine bağlı. Şehre uzaklığı yaklaşık 99 km iken, Çaykara İlçe Merkezi’ne uzaklığı ise 19 km.Trabzon’dan araba ile gelecek olanlar önce Of ilçesine, oradan da Solaklı Deresi’nin batı tarafından Uzungöl tabelalarını takip ederek beldeye ulaşabilirler.

Uzungöl`de Bisiklet kiralayabilirsiniz.

Uzungöl çevresinde yer alan işletmelerden Saatlik bisiklet kiralayarak göl çevresini gezebilirsiniz.

Uzungöl doğa yürüyüşü

Bulutları ayaklarınızın altına almak ister misiniz? Soğanlı Dağı ile Kaçkar Dağları arasında Haldizen Vadisi’nde yer alan Uzungöl, çevresinde yer alan dağların eteklerine doğru çıktığınız zaman bulutlara yaklaşırsanız etekleri aştığınız zaman yaylarında bulutları ayaklarınızın altına almış hissedersiniz.

Karadeniz Kahvaltısı

Uzungöl çevresinde bulunan işletmecilerin en güzel yanı kahvaltıdır. Yöreye özgü sunduğu eşsiz kahvaltısı ile yüzbinlerce turist kazanmaktadır.

Doğu Karadeniz mutfağının vazgeçilmezi olan mısır ekmeğinden oluşan, peynir ve doğal mısır unu ile yapılan mıhlamasının tadına bakmadan dönmeyin.

Uzungöl iklimi nasıldır ?

Uzungöl Trabzon’a bağlı bir belde olması sebebiyle Doğu Karadeniz’in bol yağışlı ve ılıman ikliminden nasibini almıştır. Trabzon bölgesinde ilkbahar ayları çoğunlukla sisli ve yağmurludur.

Sonbahar ayları ise yoğun yağışa maruz kalırken, sıcaklık çok fazla değişmez. İç kesimlerde yağış oranı da artmaktadır. Yaz ayları Temmuz ve Ağustos en az yağış olan aylardır. Şubat ayı ise en çok kar yağışını alan aydır. En soğuk aylar Ocak ve Şubat aylarıdır.

Bu özellikleri ile birlikte Trabzon’un ikliminin ılıman ve yumuşak olduğu söylenebilir. Sahilden içe doğru ilerledikçe, dağlık ve doğa yapısından dolayı rakım hızla yükselir ve hava daha soğur. Uzungöl 1080 rakımda olduğundan, Karadeniz ikliminden daha sert bir iklime sahiptir.

  • Uzungol-Resimleri-07
  • Uzungol-Resimleri-05
  • Uzungol-Resimleri-03
  • Uzungol-Resimleri-0365
  • Uzungol-Resimleri-0
Trabzonrentacars.Com hakkında 104 makale
Trabzon`daki Araç kiralama ihtiyaçlarınızı karşılamaya talip olan araç kiralama şirketi.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*