Trabzon Bedesten Çarşısı Nerede, Nasıl Gidebilirim ?

Trabzon bedesten çarşısı
Trabzon Bedesten Çarşısı Nerede, Nasıl Gidebilirim ?

Tarihi Trabzon Bedesten Kapalı Çarşısı .

Trabzon Bedesten Hediyelik eşya ve turistik malzeme almak için tatilcilerin yoğun ziyaret ettiği tarihi bir mekan. Adımınızı attığınız anda tarihi dokuyu hemen hissedebileceğiniz ve içinde bulunduğunuz süre boyunca tarihe tanıklık etmeye devam edeceğiniz Trabzon Bedesten Çarşısı, şehir merkezinin sahile inilen yolu üzerinde yer alıyor.

Bedesten Çarşısı Trabzon merkezde bulunmaktadır. Tarihi Bedesten çarşısı Şehir merkezi’nin sahil tarafında kalıyor. Bedesten Çarşısı içinde bulunan iş yerlerinde yöresel hediyelik eşlayalar, Antika eşya satan tüccarlar, Bakırcılar Vb. bir çok işyeri ve Cafeterya bulunmaktadır.

Trabzon Bedesten Çarşısında Ne Yapabilirim ?

Trabzon Bedesten çarşısında sevdiklerinize, yakınlarınıza yöresel hediyelik eşya alabilirsiniz. Bedesten Çarşısında bulunan Cafeterya’da leziz bir Türk kahvesi içip günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Bedesten Kelimesinin Anlamı Nedir ?

Bedesten, Farsça kökenli bir kelime olup, değerli malların satılması için inşa edilmiş, kubbelerle örtülü ve genellikle dikdörtgen planlı büyük yapılara verilen addır. Aslında ilk yerleşimler çoğunlukla kervansaraylar şeklinde olmuştur.

Trabzon Bedesten Çarşısı Fotoğrafları .

 • Trabzon bedesten çarşısıs 7
 • Trabzon bedesten çarşısı6
 • Trabzon bedesten çarşısı3
 • Trabzon bedesten çarşısı
Trabzonrentacars.Com hakkında 104 makale
Trabzon`daki Araç kiralama ihtiyaçlarınızı karşılamaya talip olan araç kiralama şirketi.

15 yorum

 1. bedesten çarşısı ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi , geçen yaz tatile geldiğimde eşimle birlikte ziyaret etmiştik ve gerçekten çok nezih bir ortam , herkesin gidip görmesi gereken bir yer.

 2. Bedesten çarşısı Trabzon gezintimde unutamadığım tarihi bir mekan. Çok hoş ve tarihi dokusuyla insanı büyülüyor, bu yıl corona virüsü sebebi ile tatile çıkamayacağım ama ilk fırsatta gelip tekrar görmeyi planlıyorum.

 3. Merhabalar , öncelikle şunu belirtmek isterim ki Trabzon gerçekten gezilip görülmesi gereken tarihi şehirlerin başında geliyor. Bir çok şehre gezmek için gidiyorum ama Trabzon bana çok farklı geliyor , Tarihi Bedesten çarşısı merkezde bulunuyor ve çok güzel bir mekan , herkese tavsiye ederim.

 4. trabzon bedesten çarşısında tük kahvesi içmiştik arkadaşlarımla birlikte. çok cana yakın bir esnafı var ve gerçekten harika ötesi bir yer gidip görmenizi tavsiye ederim.

 5. Bedesten çarşısında alış veriş keyfi başka oluyor. Burada gezmeye doyamıyorsunuz , ne kadar gezerseniz gezin aklını yine bu muhteşem mekanda kalıyor. Hadi biraz alış veriş yapalım.

 6. hayatımda görmüş olduğum en muhteşem çarşılardan biri. İnanın gezmeye doyamadık, çok hoş ve nezih bir ortam, Anlatılmaz yaşanır derlerya aynen öyle. görmeniz gerekiyor.

 7. Aklımı okudun gibi! Bedesten Çarşısı Hakkında Çok şey biliyor gibisin, kitabın içinde veya başka bir şeyde yazmışsınız gibi.

  Mesajı biraz eve götürmek için bazı resimlerle yapabileceğinizi düşünüyorum, ancak bunun yerine,
  Bu harika bir blog. Harika bir okuma.
  Kesinlikle geri olacak.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*