Aracınızı Kışa Hazırlamak için 4 ipucu

Aracımızı Kışa Nasıl Hazırlamalıyız Sorusuna Dört İpucu ile Cevap Veriyoruz.

Arabamızı kışa kolayca hazırlamak tamamen sürücünün elinde olan birşeydir ve yapmamız gerekenler bellidir. Kış lastiği , antifriz kontrolü ve akü bakımı bunların başında gelir.

Araçların Kışlık Bakımı İçin 4 İpucu .

Kış lastiğinizi taktınız mı ?

Kışlık bakım diyince akla ilk gelen tabikide kış lastiklerimizdir , kış lastiklerimiz ne kadar iyi olursa kışı o kadar daha kolay atlatabiliriz. Kar lastikleri sürücü için hem güvenliğini artırır hemde yolda kalma sorununu en alt seviyeye indirir. Arabamızda kar zinciride bulundurabiliriz , bazen kışa hazırlıksız yakalanabiliriz , kar lastiklerinin yetersiz geldiği yerlerde kar zincirleri kullanılabilir.

Kış Lastiği.

Arabanızın Antifriz Oranını Kontrol Ediniz.

Kış aylarında araçların olmazsa olmazıdır antifriz. Arabamızın radyatör sisteminin soğuk havalarda donmamasını sağlamak için antifriz kullanmalıyız. Kışın araçların motor korumasında önemli bir rolü olan antifrizin kontrol edilip, özelliğini yitirmişse yenilenmesi gerekir.

Kış Aylarında Akü Bakımını Yapmalıyız.

Aracımızın kışlık bakımını yaparken , akülerin kontrolünü yapmakta çok önemli bir husustur. yazın sıcak havalarda çalışan akümüz kışın soğuklarda istenilen performansı göstermeyebilir. Aküleri kontrol etmek çok basittir , en yakın oto elektrikçisine giderek akümüzü ölçtürmek ile ustamız bize nasıl bir yol izlememiz gerektiğini söyleyecektir.

Klima ve Kalorifer Çalışır Durumda mı?

Aracımızın ısıtma sistemide kışın ihtiyaç duyduğumuz hususlardan biridir.
Arabanız klimalı ise klima gazı ve polen filtresini kontrol ettirmek yeterli olacaktır. Kaloriferlerde ise sıcak suyumuzun geçtiği kalorifer hortumlarını kontrol ettirmek gerekir.

Kışlık Araç Bakım Önerileri.
Trabzonrentacars.Com hakkında 104 makale
Trabzon`daki Araç kiralama ihtiyaçlarınızı karşılamaya talip olan araç kiralama şirketi.

5 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*