Ağaran Şelalesi Hakkında En Popüler Bilgiler

ağaran şelalesi
ağaran şelalesi yol tarifi,ağaran şelalesi nasıl gidilir,ağaran şelalesi araç kiralamak,ağaran şelalesi resimleri,ağaran şelalesi hakkında popüler bilgiler

Rize’nin Çayeli ilçesinde Karadeniz’in doğasını sonuna kadar hissettiren Ağaran Şelalesi bölgedeki dağlarda bulunan su kaynaklarından ve yağmur sularından beslenerek hayat bulur. 92 metrelik bir yükseklikten dökülen sular bir noktada orta bölümde bir havuza dökülerek ikinci bir şelale olarak ana şelale havuzuna dökülmektedir.

Çayeli ilçe merkezinden Ağaran şelasi yaklaşık 12 kilometre, ama hızlı çıkmanız pek mümkün değil, dar ve bol virajlı bir yoldan ilerliyorsunuz

Şelalenin bulunduğu noktada şelaleyi izlemek ve fotoğraf çekmek için uygun noktalar ve çardaklar bulunmaktadır.

Ayrıca Şelalenin oluşturmuş olduğu havuzda güzel bir havada yüzebilir ya da ayaklarınızı serin sularına sokabilirsiniz. Bunun için uygun bir ayakkabı ve yedek kıyafet getirmenizde fayda var.

Çayeli ilçe merkezi sınırları içinde yer alan Ağaran Şelalesi taşlardan süzülüp gelen suyu ve harika doğası ile muazzam bir görünüme sahiptir. Şelaleye giderken inşa edilen asma köprü oraya farklı bir güzellik katmış ve fotoğraf tutkunlarını kendisine çekmeyi başarmıştır.

Ayrıca oradaki işletme ya da dinlenme maksatlı kamelyalar orayı daha cazip hale getirmiştir. Bunların dışında şelaleye gidiş güzergahında yeteri kadar tabela bulunmamaktadır. Şelale yönünü gösteren tabelalar asılarak ziyaretçilere ulaşım kolaylığı sağlanmalıdır.

Ağaran Şelalesi Nerede? – Ağaran Şelalesi Yolu Nasıl?

Ağaran Şelalesi Çayeli ilçe merkezine yaklaşık 12 km mesafede bulunmaktadır.

Ulaşım için kullanılan yol asfaltlı ve altyapısı düzgün bir yöntemdir. Şelaleye 2-3 km kala yolda virajlı ve dar noktalar bulunuyor.Bu 2-3 km’lik yol çay bahçelerinin içinden geçmektedir.

Ulaşım için Çayeli ilçesinden Yamaç Deresine paralel olarak ilerleyen yol kullanılmaktadır.

Trabzon Havalimanı’na ulaşım açısından bir hayli rahat bir nokta diyebiliriz. Trabzonrentacars.Com sitemiz’den Araç Kiralama veya Trabzon Havalimanı rent a car hizmeti seçeneklerimize bakarak rahatlıkla kiralık araçla ulaşabilirsiniz.

Son olarak belirtmek istediğim Karadeniz tur rotanıza Ağaran Şelalesi’ni kesinlikle eklemelisiniz.

Trabzonrentacars.Com hakkında 104 makale
Trabzon`daki Araç kiralama ihtiyaçlarınızı karşılamaya talip olan araç kiralama şirketi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*